3.kolo, Komárno 17.-18.5.2014

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany v dňoch 17.-18.5.2014 odohrali 3. extraligový turnaj skupiny „B“, ktorého usporiadateľom bolo Komárno. Všetky zápasy sa hrali v maďarskom Komárome, nakoľko domáci nemali k dispozícii regulárny bazén. Na turnaji pauzovalo družstvo Žiliny.

V úvodnom zápase  sa zverenci trénera Martina Berlanského stretli s hráčmi KVP Komárno. O výsledku zápasu bolo rozhodnuté už po dvoch štvrtinách keď skúsenejší domáci vyhrávali 8:1. V druhej polovicizápasu Komárno pridalo ďalších 11 gólov a celkovo zvíťazilo 19:5. Za Piešťany bol autorom dvoch gólov J. Berlanský, po jednom pridali Stančík, Pieter a Vlachynský.

V druhom zápase mali piešťanskí pólisti za súpera hráčov Vrútok s ktorými bojujú o celkové štvrté až piate miesto v skupine. Základy víťazstva položili hráči KVP už v I. štvrtine, ktorú vyhrali 3:0. Druhú štvrtinu Vrútky vyhrali v pomere 3:2, ale v posledných dvoch hráči kúpeľov pridali ďalších päť gólov kým Vrútky iba tri. Celkovo vyhrali Piešťany 10:6 a bodovo sa v tabuľke dotiahli na Vrútky. Strelecky sa v zápase darilo hlavne Pietrovi, ktorý dal 5 gólov, dva dal Vlachynský a po jednom pridali Stančík, Baranovič a Filo.

V poslednom zápase na turnaji sa stretli piešťanskí pólisti v súboji s hráčmi Pirana SC Topoľčany. Po dvoch štvrtinách bol výsledok zápasu 5:3 v prospech Topoľčian, ale vôbec nebolo vidieť rozdiel v tom, že hráči Topoľčian sú účastníkom extraligy skupina „A“ z ktorej vypadli do skupiny „B“. Pólisti Kúpeľov po peknom a bojovnom výkone nakoniec prehrali 4:9.  Góly KVP:  3-J. Berlanský, 1-Stančík

Zostava KVP: Klampár, Chlpek –  Stančík, Polák, Šimo, Kalnický, J. Berlanský, Baranovič, Vlachynský, Pieter, Filo, Adamkovič