Muži ukončili extraligu tromi prehrami

muzi_extraliga_2014Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany usporiadali na kúpalisku Eva v dňoch 27.-28.9.2014  posledný piaty extraligový turnaj skupiny „B“. Výsledky piešťancov už nič nemohli zmeniť na tom, že skončia na štvrtom mieste v skupine pred Vrútkami, ktoré na turnaji pauzovali. Naopak  mužstvá KVP Komárno, Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina bojovali o dve postupové miesta o postup do extraligy skupiny „A“.

V úvodnom zápase  proti Komárnu boli hráči kúpeľov vyrovnaným súperom len v prvej a poslednej štvrtine. Piešťany už v 2. minúte vyhrávali po góle J. Berlanského 1:0, ale Komárno do konca I. štvrtiny otočilo skóre na 1:2. II. a III. štvrtinu vyhrali Komárňanci 3:1 a 4:1 a do poslednej štvrtiny nastupovali za stavu 9:3 vo svoj prospech. Poslednú štvrtina sa skončila remízou 2:2 a celkovo Komárno zvíťazilo 11:5.

Góly KVP: 2-Vlachynský, 1-Ferančík, Pieter, J. Berlanský.

V druhom zápase mali piešťanskí pólisti za súpera hráčov Pirana SC Topoľčany, ktorým podľahli 8:15. Keď vyrovnané boli opäť prvá a posledná štvrtina ktoré hráči KVP prehrali 2:3 a 3:4. Vo zvyšných dvoch dominovali hráči Topoľčian. Strelecky sa v zápase presadil Jakub Berlanský ktorý dal 4 góly, po dva pridali Polák a Pieter.

V poslednom zápase na turnaji proti Žiline podali piešťanskí pólisti najlepší výkon. Po dvoch štvrtinách bol stav 5:6 v prospech Žiliny a obidve mužstvá sa striedali vo vedení. Hráčov KVP môže mrzieť III. štvrtina ktorú prehrali 0:4, hlavne  17.-18. minúta, keď v rozmedzí 80 sekúnd dostali tri góly. IV. Štvrtina skončila nerpozhodne 2:2. Celkovo Piešťany prehrali 7:12. Góly KVP: 2-Pieter, 1-Ferančík, Vlachynský, J. Berlanský, Polák, Filo.

Zostava KVP: Klampár, –  J. Berlanský, Polák, Filo, Žák, M. Berlanský, Baranovič, Haberern, Ferančík, Vlachynský, Pieter, Adamkovič.

Konečná tabuľka po 5.turnaji:

1.KPŠ NEREUS Žilina 12 9 2 1 150:86 29

2.PIRANA SC Topoľčany 12 8 1 3 135:81 25

3.KVP Komárno 12 8 1 3 163:93 25

4.KVP Kúpele Piešťany 12 2 0 10 81:168 6

5.PVK Vrútky 12 1 0 11 66:167 3

O poradí na 2. a 3.mieste rozhodli vzájomné zápasy v prospech PIRANA SC Topoľčany.

Do Pharma Group extraligy mužov skupina „A“ vo vodnom póle postúpili družstvá KPŠ NEREUS Žilina a PIRANA SC Topoľčany.