Muži tretí na Prešov Cupe

muzi_presov_cup_14

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany začali prípravu na nový súťažný ročník v Prešove, kde sa v dňoch 10.-11.1.2014 zúčastnili vodnopólového turnaja pod názvom „Prešov Cup“. Ich súpermi na turnaji boli mužstvá PVK Vrútky, ŠKP Košice a domáca Slávia PU Prešov. Hralo sa systémom každý s každým, čo bolo celkovo 6 zápasov.

V úvodnom zápase sa piešťanci stretli s Vrútkami s ktorými počas celého zápasu vyhrávali. Najväčším rozdielom sa skončila 3. štvrtina, ktorú hráči kúpeľov vyhrali 5:1. Celkovo sa v zápase tešili z víťazstva 14:8. Strelecky sa presadil 5-gólový Ferančík, 3 góly dal Stančík a Polák, po jednom góle pridali J. Berlanský, M. Berlanský a Pieter.

V druhom zápase proti extraligistovi z Košíc hráči KVP veľa šancí na úspech nemali a s neskorším víťazom turnaja prehrali 8:17. Vyrovnaná bola len posledná štvrtina ktorú Piešťanci vyhrali 2:1, inak jasne dominovali košickí pólisti. Góly KVP: 3- Ferančík, M. Berlanský, 1 – Adamkovič, Polák

V poslednom zápase sa piešťanskí pólisti stretli s domácim Prešovom. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný. Po dvoch štvrtinách bol stav vyrovnaný 3:3. Tretiu štvrtinu však Prešov vyhral v pomere 5:3 a do poslednej štvrtiny išiel s dvojgólovým vedením. Piešťanci poslednú štvrtinu vyhrali 4:3, ale na celkovej prehre 10:11 to nič nezmenilo. O víťazstve východniarov rozhodol gól 11 sekúnd pred koncom zápasu. Pólisti KVP Kúpele Piešťany tak obsadili na turnaji tretie miesto. Pozitívne je, že na turnaji za mužstvo Piešťan nastúpilo päť hráčov, ktorý sú vekom ešte kadeti a všetci sú vlastnými odchovancami.

Góly KVP: 3-Polák, 2-Ferančík, J. Berlanský, Pieter 1-Stančík

Zostava KVP: Klampár, Chlpek – Stančík, Polák, Šimo, Filo, J. Berlanský, Juliny, Pieter, Ferančík, M. Berlanský, Adamkovič