Muži na úvod prehrali s Topoľčanmi

Displaying IMG_0465.JPG

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy skupiny „B“ do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvami PVK Vrútky a KVP Komárno. Z extraligy skupiny „A“  sa k nim pridali posledné dve družstvá a to Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina.

Hráči KVP nastúpili dňa 7.3.2015 v prvom kole proti družstvu Pirana SC Topoľčany. Domácim mužstvom boli piešťanci, avšak z dôvodu pretrvávajúcich problémov s vyhovujúcim bazénom v meste Piešťany sa stretnutie odohralo v Topoľčanoch.

Piešťanci favorita zaskočili a prvé dve štvrtiny zápasu boli veľmi vyrovnané. V siedmej minúte prvej štvrtiny vyhrávali hráči kúpeľov po góloch Ferančíka a Pietra 2:0. Vyrovnaný výsledok bol až do polovice druhej štvrtiny keď bol stav stretnutia nerozhodný 4:4. Od tohto momentu sa však začali viac presadzovať hráči Topoľčian, keďže piešťanci mali na striedanie len jedného hráča v poli. Po  troch štvrtinách tak bol stav 10:5 pre Topoľčany. Záverečná štvrtina skončila nerozhodne 3:3. Celkovo teda Topoľčany zvíťazili 13:8.

Hráči Kúpeľov nastúpili na zápas len s ôsmimi hráčmi. Z toho šesť hráčov sú vekom ešte kadeti. Napriek tomu predviedli v zápase bojovný výkon a počas prvej polovice zápasu boli Topoľčanom vyrovnaným súperom a ukázali, že v kompletnej zostave budú schopný podať ešte lepšie výkony.

Góly KVP: 2-Ferančík a J. Berlanský, 1-Kuna, Filo, Pieter, N. Kozmér

Zostava KVP: Klampár, –  Kuna, Filo, J. Berlanský, Ferančík, Pieter, N. Kozmér, R. Kozmér.

Najbližší zápas hrajú Piešťany 19.3.2015 v Žiline proti družstvu PVK Vrútky.