Muži na záver extraligy s vysokou prehrou

Displaying IMG_2780.JPGVodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na letnom kúpalisku v Komárne.

Hráči Komárna mali už pred zápasom istý postup do extraligy sk. „A“, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ však chceli byť víťazom skupiny museli v zápase zvíťaziť. Už v prvej štvrtine si vytvorili domáci štvorgólové vedenie a vyhrali ju 7:3. Svoje vedenie  Komárno zvyšovalo aj v druhej a tretej štvrtine ktoré zhodne vyhralo rozdielom jedného gólu. Komárno využilo v zápase na strelenie gólu z troch presilových hier dve. Piešťanci taktiež využili dve presilové hry avšak presilových hier mali šesť. Záverečnú štvrtinu vyhralo Komárno v pomere 5:2 a celkovo zápas 17:8.   Góly KVP: 3-Ferančík, 2-J. Berlanský, 1-Stančík, Filo, Kalnický.

Zostava KVP: Boba, –  Stančík, Polák, Mi. Berlanský, Baranovič, J. Berlanský, Ferančík,  Filo, Kalnický, Adamkovič.

Pólisti KVP Kúpele Piešťany chceli v lige skončiť do štvrtého miesta. Toto sa im podarilo a dokonca skončili aj pred účastníkom extraligy skupiny „A“ Žilinou na treťom mieste. Ako jediné  mužstvo  dokázali v súťaži zvíťaziť nad neskorším víťazom ligy z Komárna. S rastúcim počtom odohratých zápasov v súťaži sa hra pólistov zlepšovala.