Muži jeden bod od postupu

Displaying IMG_0510.JPG

Vodní pólisti KV Kúpele Piešťany ukončili tohtoročnú sezónu víťazstvom aj prehrou. Najskôr privítali v piatom kole na kúpalisku Eva družstvo VK Žraloci Žilina. Po góloch Pietra a Baranoviča viedli hráči kúpeľov 2:0. Ďalšie štyri góly v druhej a tretej štvrtine strelil domáci Jakub Berlanský, ktorý tak bol so 4 gólmi najlepším strelcom zápasu.

V polovici tretej štvrtiny tak bol stav zápasu 6:2 v prospech piešťancov. Žilina sa však neplánovala vzdať a v závere zápasu tromi gólmi znížila na 6:5. V poslednej päťminútovke nepremenilo ani jedno mužstvo svoje šance a konečné skóre 6:5 v prospech domácich sa už nezmenilo.  Zostava: Klampár, Stančík, Filo, Podhradský, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič.

Na posledné kolo súťaže vycestovali piešťanci do maďarského Komáromu, kde hráva svoje domáce zápasy družstvo KVP Komárno. V prípade víťazstva by hráči kúpeľov postúpili do extraligy skupiny „A“. Hneď úvodnú štvrtinu vyhrali hráči KVP 3:1 avšak postupne sa začali presadzovať skúsenejší domáci a prekvapenie sa nekonalo. Komárno vyhralo druhú a tretiu štvrtinu trojgólovým rozdielom, poslednú v pomere 4:3 a celkovo sa tešilo z víťazstva v pomere 13:8.  Góly Piešťan: 3-J. Berlanský, Pieter, 2-Filo. Zostava KVP: Klampár, Stančík, Filo, Podhradský, N. Kozmér, J. Berlanský,  R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič.