Žiačky tretí krát po sebe majstrom Slovenska

DSC_0056

4.kolo, Topoľčany 14. – 15. 6. 2014

Štvrtý turnaj o titul majstra Slovenska vo vodnom póle žiačok usporiadal piešťanský klub  v Topoľčanoch. Hráčky KVP Kúpele Piešťany  nenašli premožiteľa ani na záverečnom turnaji a vyhrali tak celú súťaž bez straty čo i len jedného bodu. V bojoch o majstrovský titul tak už neprehrali dve sezóny po sebe.

V sobotňajších zápasoch chýbalo v zostave Piešťan viacero hráčok a zápasy so súperkami boli vyrovnané. Nad Vrútkami Piešťanky počas celého zápasu vyhrávali, na začiatku poslednej štvrtiny bol stav 6:3, ale súperky dokázali vyrovnať . Minútu pred koncom rozhodla o víťazstve Piešťan Rybanská. V druhom zápase s Bratislavou sa družstvá striedali vo vedení a minútu pred koncom bol stav stretnutia 7 : 7. Dva góly Rybanskej v závere zápasu však rozhodli o víťazstve hráčok z kúpeľného mesta.  Záverečný zápas s Košicami bol jasne v réžii piešťanských hráčok . Po desiatich minútach bol stav 5 : 0 a príležitosť dostali najmladšie hráčky zo striedačky, ktoré už  zápas dotiahli do víťazného konca.

Vodnopólistky Piešťan sa tak v kategórii žiačok stali tretí krát po sebe víťazkami národnej ligy SR a majsterkami Slovenska. Srdečne gratulujeme.

Výsledky družstva KVP Kúpele Piešťany:

Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava                        9 : 7    (3:1,1:3,1:2,4:1)

góly PN : Rybanská 5, Sedláková 2,  Majerníková, Klampárová K.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky                               7 : 6     (2:0,1:2,2:1,2:3)

góly PN :  Rybanská4,  Kolárová 2, Chrenková

KVP Kúpele Piešťany  – ŠKP MD Košice-Staré Mesto   6 : 1     (3:0,2:0,1:0,0:1)

góly PN :  Rybanská 2, Juricová 2, Budková, Majerníková

Ostatné výsledky :

PVK Vrútky   –  Slávia UK Bratislava                                                      8 : 7   (3:3,1:1,2:2,2:1)

Slávia UK Bratislava  –   ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto         2 : 6   (0:0,0:3,1:2,1:1)

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto  – PVK Vrútky                          2 : 5   (0:2,1:1,0:1,1:1)

Konečná tabuľka po 4.kole :

1. KVP Kúpele Piešťany                            12   12    0    0    123 : 60        36 b.
  2. PVK Vrútky                                              12   8      0    4    104 : 92        24 b.
  3. ŠK Modrí Draci Košice – Staré mesto 12   4      0    8      69 : 84        12 b.
  4. Slávia UK Bratislava                              12   0      0    12    77 : 137       0 b.

O tretí  majstrovský titul pre KVP Kúpele Piešťany sa zaslúžili : (v zátvorke počet zápasov a gólov)

Strúčková  Petra(12,0) –  Sedláková Monika, Budková Mária(12,9), Baranovičová Barbora(9,27), Majerníková Karin(12,7), Chrenková Viktória(12,8), Kozáková Silvia(12,0), Kolárová Tamara(12,21), Klampárová Kristína(12,2), Rybanská Nataša(12,37), Juricová Laura(4,5), Grežďová Katarína(10,0), Teličiaková Tamara(9,0), Motyčková Daniela(9,0), Motyčková Dajana(7,0), Fedorková Dominika(3,0)

Barbora Baranovičová a Nataša Rybanská boli na základe hlasovania trénerov zúčastnených družstiev zaradené do „Najlepšej sedmičky“ hráčok Národnej ligy SR v sezóne 2013/2014.