1.kolo, Topoľčany 8. – 9. 3. 2014

V krytej mestskej plavárni v Topoľčanoch sa začal ďalší ročník najvyššej slovenskej vodnopólovej súťaže v kategórii žien. V novom ročníku súťaže sa po piatich rokoch opäť predstaví aj družstvo KVP Kúpele Piešťany. Je to na jednej strane zásluhov bývalých piešťanských hráčok – všetko v minulosti reprezentantiek Slovenska, ktoré sa podujali pomôcť klubu a obnoviť tak tradíciu účasti piešťanského ženského družstva v najvyššej šúťaži. Na druhej stane je úšasť v I.lige SR výsledkom práce klubu s mládežou, zásluhou ktorej vyrastajú pod vedením trénera Jána Baranoviča mladé a nádejné hráčky, kroré by opäť v budúcom období mohli reprezentovať nielen klub ale aj Slovensko. Tréner Ján Baranovič sa k štartu družstva v I.lige žien vyjadril nasledovne : „ Vedenie klubu dlhšie zvažovalo prihlásenie družstva do súťaže, pretože kolektív tvoria mladé hráčky bez skúseností z juniorských a ženských súťaží, a hráčky, ktoré sa k vodnému pólu vrátili po dlhšom čase a vzhľadom na svoje pracovné povinnosti trénujú individuálne a len v minimálnych objemoch. Veríme však, že pre mladé hráčky bude možnosť hrať v tomto kolektíve dobrou školou a skúsenosti  zo zápasov I.ligy žien  využijú v juniorskej súťaži, v ktorej štartujeme tiež po 5-ročnej prestávke“.

Zápasy družstva Piešťan na prvom turnaji v súťaži priniesli dva vyrovnané dueli s družstvami Viedne a Bratislavy. Naopak obhajca majstrovského titulu  – družstvo z Topoľčian bolo jednoznačne nad sily piešťanského kolektívu. Úvodný zápas s Bratislavou mal vyrovnaný priebeh, Piešťanky vždy dokázali vyrovnať nádskok súperiek a Bratislavčanky rozhodli o svojom víťazstve gólmi až v posledných dvoch minútach zápasu, kedy sa prejavili ich väčšie skúsenosti z takýchto duelov. Na druhý zápas s Viedňou nastupovali hráčky s odhodlaním potvrdiť dobrý výkon z úvodného duelu. Po vyrovnanom začiatku získalo piešťanské družstvo dvojgólové vedenie, ktoré si udržalo až do záveru stretnutia. Záver stretnutia bol dramatický, v posledných troch minútach padlo päť gólov – súperkám sa podarilo vyrovnať a dokonca streliť i víťazný gól. Záverečný zápas turnaja bol od úvodných minút v réžii majsteriek z Topoľčian,  ktoré piešťanskému nováčikovi v súťaži nedali šancu pomýšľať na prípadný úspech v tomto zápase.

Nakoľko v rovnakom termíne sa hrala v Novákoch aj súťaž žiačok, kde Piešťanky štartovali pod vedením trénera J.Baranoviča, družstvo žien  nastupovalo na zápasy úvodného turnaja pod vedením vedúceho družstva Vladimíra Haška. Ten výkony piešťanských žien zhodnotil nasledovne : „ Do súťaže sme ako nováčik nastúpili s najmladším kádrom, ktorého základom sú hráčky vo veku od 15 do 18 rokov. Na prvé kolo sme nenastúpili v komplrtnom zložení, pretože zo zdravotných dôvodov chýbali  dve hráčky. Napriek tomu sme odohrali dva úplne vyrovnané zápasy s družstvami s viacročnými skúsenosťami so ženských súťaží. Práve skúsenosti z takýchto zápasov môžu v ďalších kolách priniesť aj lepšie výsledky. Mladé hráčky predviedli na svoj vek  dobré výkony a  majú potenciál na to, aby sa v budúcom období  vyrovnali svojím súperkám a vrátili Piešťany do bojov o majstrovký titul“.

Výsledky družstva KVP Kúpele Piešťany :

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava    4 : 7    (1:2,1:1,1:0,1:4)

Góly Piešťan : Kováčiková, Galová, Kirková, Lazarová

KVP Kúpele Piešťany – ASV Wien    10 : 11    (2:3,4:1,2:2,2:5)

Góly Piešťan :  Galová 3, Škodná 2, Hašková 2,  Kirková, Klampárová,  Lazarová

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany    5 : 14    (2:6,1:4,1:2,1:2)

Góly Piešťan :  Klampárová 2,  Galová , Hašková , Lazarová

Zostava družstva KVP Kúpele Piešťany :

Martinková – Kováčiková, Hašková, Galová, Kirková, Škodná, Kaffková, Klampárová, Kubánová, Ravingerová, Lazarová.

Ostatné výsledky :

Topoľčany – Bratislava     17 : 7   (3:0,6:2,4:2,4:3), Topoľčany – Wien   24 : 4   (7:0,5:2,8:1,4:1),  Bratislava – Wien   11 : 10 na pok.hody  (2.2,1:2,4:2,3:4, – 1:0)

Tabuľka po 1.kole :

1. Pirana SC Topoľčany           3       3     0       0     0         55 : 16              9 b.
  2. Slávia UK Bratislava             3       1     1       0     1         25 : 31               5 b.
  3. ASV Wien                                3       1     0      1     1          25 : 45              4 b.
  4. KVP Kúpele Piešťany         3        0     0      0     3          19 : 32               0 b.