4.kolo, Vrútky 21.-22.6.2014

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany v dňoch 21.-22.6.2014 odohrali 4. extraligový turnaj skupiny „B“, ktorého usporiadateľom boli Vrútky. Na turnaji pauzovalo družstvo Topoľčian.

V úvodnom zápase  sa zverenci trénera Martina Berlanského stretli s hráčmi KVP Komárno. Piešťany už v 3. minúte vyhrávali po góle Poláka a Fila 2:0, ale Komárno rýchlo vyrovnalo a I. štvrtina skončil nerozhodne 4:4. Piešťancom vôbec nevyšla druhá štvrtina, ktorú prehrali 0:7 a o výsledku bolo v podstate rozhodnuté. V druhej polovici zápasu Komárno pridalo ďalších 13 gólov a celkovo zvíťazilo 24:11. Góly KVP: 4-Ferančík, 2-Polák, Filo, 1-Stančík, J. Berlanský, Vlachynský.

V druhom zápase mali piešťanskí pólisti za súpera hráčov Vrútok s ktorými bojujú o celkové štvrté až piate miesto v skupine. Celý priebeh zápasu bol vyrovnaný a družstvá sa navzájom striedali vo vedení. Do poslednej štvrtiny išli hráči kúpeľov s vedením 6:5, ktoré ešte zvýšili na rozdiel troch gólov na 8:5 a vytvorili si tak vedenie, ktoré nakoniec rozhodlo. Domáci síce v poslednej minúte strelili ešte dva góly, ale Piešťany jednogólové víťazstvo v pomere 8:7 udržali. Dva góly dali: Pieter, Kalnický a J. Berlanský, po jednom pridali Stančík a Vlachynský.

V poslednom zápase na turnaji sa stretli piešťanskí pólisti v súboji s hráčmi Nereus Žilina. Podobne ako v zápase s Komárnom ani v tomto zápase hráčom Kúpeľov nevyšla druhá štvrtina, ktorú prehrali rozdielom piatich gólov v pomere 1:6 a celkovo zápas 10:19. 4-Kalnický, 2-J. Berlanský, 1-Stančík, Polák, Haberern, Ferančík.

Záverečný turnaj extraligy skupiny „B“ zorganizuje KVP Kúpele Piešťany v dňoch 27.-28.9.2014 na kúpalisku Eva v Piešťanoch.

Zostava KVP: Klampár, Chlpek –  Stančík, Polák, Filo, Kalnický, J. Berlanský, Haberern, Ferančík, Vlachynský, Pieter.