Muži vyhrali Kúpeľný pohár

IMG_430V dňoch 22.-23.8.2014 sa na piešťanskom kúpalisku Eva uskutočnil medzinárodný vodnopólový turnaj mužov pod názvom „Kúpeľný pohár“. Pozvanie prijali vodní pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a rakúske družstvo IWV Viedeň.

V úvodnom zápase  sa zverenci trénera Martina Berlanského stretli s Vrútkami. Prvá štvrtina skončila nerozhodne 2:2. O víťazstve hráčov Kúpeľov rozhodla druhá štvrtina keď v rozpätí 14 a 16 minúty strelili štyri góly a štvrtinu vyhrali v pomere 5:1. Tretia štvrtina skončila opäť nerozhodne 2:2 a poslednú vyhrali piešťanci 2:1 a celkovo sa tešili z víťazstva 11:6.  Strelecky sa presadil 5-gólový Pieter, 3 góly dal J. Berlanský, po jednom góle pridali Polák, Baranovič, Kalnický.

V druhom zápase proti Prešovu vyhrávali hráči KVP v polovici zápasu už 6:1 a do konca zápasu už len kontrolovali jeho priebeh a tešili sa z víťazstva 11:6. Góly KVP: 3- Polák, Stančík, 2 – Filo, Pieter, 1 – Baranovič

V poslednom zápase sa piešťanskí pólisti stretli v súboji o celkové víťazstvo na turnaji s mužstvom Viedne. V 6. min prehrávali hráči Kúpeľov už 0:2, ale šnúrou piatich gólov otočili vývoj zápasu na 5:2. Tento obrat sa ukázal ako rozhodujúci. Trojgólové vedenie si Piešťanci strážili až do polovice poslednej štvrtiny, kedy Viedeň znížila na rozdiel jedného gólu, ale Radovan Pieter zvýšil na 10:8 pre Piešťany a Viedeň 27 sekúnd pred koncom zápasu už len upravila na konečných 10:9 a piešťanskí pólisti sa tak tešili z celkového víťazstva na turnaji. Góly KVP:  5-Pieter, 2-Filo 1-Polák, J. Berlanský, Adamkovič.

Najlepší brankár turnaja: Sotak (Prešov)

Najlepší strelec turnaja: Pieter (Piešťany)

Zostava KVP: Klampár, Chlpek –  Stančík, Polák, Šimo, Filo, Baranovič, J. Berlanský, Vlachynský, Pieter, Kalnický, Adamkovič

Ostatné výsledky: Viedeň – Prešov 13:7, Vrútky – Viedeň 6:12, Vrútky – Prešov 9:5