Veteráni zakončili sezónu štvrtým miestom

V dňoch 20.11.-21.11.2015 ukončili vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany  tohtoročnú sezónu v Bratislave na 16. ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja pod názvom „Slovakia Open 2015“. Okrem pólistov z kúpeľného mesta sa turnaja zúčastnili domáca Slávia UK Bratislava, Tipo Budapešť (Maďarsko), výber Slovenska, výber Čiech, Dynamo Ľvov (Ukrajina) a dve chorvátske družstvá Gusari Omiš a Stara Sava Zahreb.

Zúčastnené družstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín. Piešťanci vo svojej „B“ skupine odohrali tri zápasy. S Budapešťou boli hráči kúpeľov lepší počas celého zápasu a zaslúžene zvíťazilili 8:5, po dva góly dali Štefka, Haberern, Roman Berlanský, po jednom pridal Adamkovič a M. Petričevič. Druhý zápas s Omišom bol vyrovnaný. V poslednej  minúte zápasu piešťanci nepremenili gólovú šancu, ktorá by znamenala vyrovnanie na 5:5 a z protiútoku dostali gól, ktorý znamenal víťazstvo chorvátov v pomere 6:4. Tri góly zaznamenal Stančík a jeden R. Berlanský.  V treťom zápase zvíťazili piešťanci nad výberom Slovenska 8:2, čo znamenalo druhé miesto v skupine a možnosť hrať o celkové tretie miesto na turnaji. Góly KVP dali: 3-R. Berlanský a po jednom Kuna, Haberern, Stančík, Štefka, M. Petričevič. V zápase o celkové 3. miesto sa hráči KVP stretli s druhým mužstvom z „A“ skupiny Starou Savou Zahreb. Chorváti boli jednoznačne lepším mužstvom a Piešťany zdolali 11:4, keď góly piešťan dali M. Petričevič, Kuna, Štefka a R. Berlanský. 

Zostava KVP: Chlpek, Stančík, R. Berlanský, Mi. Berlanský, Adamkovič,  M. Petričevič, Papcun, Racík, Hašek, Brna, Štefka, Heberern, Kuna.

 

Konečné poradie:

  1. Slávia UK Bratislava
  2. Gusari Omiš
  3. Stara Sava Zahreb
  4. KVP Kúpele Piešťany
  5. Dynamo Ľvov
  6. Slovensko
  7. Tipo BVSC Budapešť
  8. Česká republika