Kadetky po dvoch kolách na prvom mieste

92045f96-4625-43f2-9118-13defa456649

Úvod súťaže bez zaváhania

V Národnom centre vodného póla v Novákoch začala prvým kolom Národná liga SR kadetiek (hráčok do 17 rokov) vo vodnom póle. Hráčky KVP Kúpele Piešťany odštartovali nový ročník súťaže suverénnym spôsobom a svoj dvojzápas úspešne zvládli.

V prvom zápase nastúpili proti PVK Vrútky . Prvá štvrtina, ktorá skončila výsledkom 3:3  bola vyrovnaná,  a Piešťany v nej vždy doťahovali jednogólový nádskok súperiek.  Od druhej štvrtiny sa zlepšila hra v obrane a piešťanským hráčkam vychádzali rýchle protiútoky čoho výsledkom bola 9-gólová šnúra na 12 :3. V závere strenutia, po prestriedaní hráčok sa hra opäť vyrovnala, ale na jednoznačnom víťazstve piešťanských kadetiek už nebolo pochýb.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky            13 : 5   (3:3,4:0,5:1,1:1)

góly Piešťan : Kováčiková, Kolárová a Rybanská po 3, Budková 2, Sedláková a K.Klampárová po 1

Zápas proti hráčkam ŠKP Modrí draci Košice začali piešťanské hráčky koncentrovanejšie v obrane a od úvodu mali viac z hry, vytvárali si strelecké príležitosti, ktoré postupne využívali a zvyšovali svoj nádskok.  V dobre rozbehnutom zápase tak priestor zahrať si dostali prakticky od druhej štvrtiny hlavne hráčky zo stiedačky.

ŠKP MD Košice – KVP Kúpele Piešťany         7 : 14   (1:4,3:6,1:0,2:4)

góly Piešťan : Baranovičová a Rybanská po 4, Kováčiková 2, Budková , Sedláková,  Kolárová a K.Klampárová po 1

Hráčky KVP Kúpele nastúpili v zostave : Strúčková, Kissová – Kováčiková, Budková, Baranovičová, Bartová, Sedláková, Kolárová, K.Klampárová, Rybanská, Juricová.

Po prvom kole súľaže sú Piešťany na čele tabuľky. Druhé kolo je na programe 12.decembra v Košiciach. Úvodné vystúpenie piešťanských vodnopólových kadtiek zhodnotil tréner Ján Baranovič nasledovne. „ Do súťaže nastupujeme ako obhajca prvenstva z minulého roku. Napriek skutočnosti,  že do vyššej vekovej kategórie sa posunuli skúsené hráčky Kirková a Šimeková verím, že budeme opäť bojovať o najvyššiu priečku. Medzi žiačkami je viacero talentov, ktoré dostanú príležitosť  a spolu s našimi úspešnými  reprezentantkami v tejto kategórii vytvoria dobrú partiu, ktorá nám svojimi výkonmi a výsledkami bude robiť radosť.

Naďalej bez prehry

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) pokračovalo dňa 12.12. na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a piešťanské hráčky nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo,  a potvrdili tak svoj úspešný vstup do sezóny 2015/2016.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky            12 : 10   (3:2,4:1,3:3,2:4)

góly Piešťan : Rybanská 5, Juricová 3, Baranovičová 2, Sedláková a Budková  po 1

Zápas začali Piešťanky dobre. Pozorná obrana a využívanie streleckých príležitostí znamenalo vedenie v polovici zápasu o štyri a v neskoršom priebehu dokonca o šesť gólov. Vedomé si dostatočného náskoku hráčky poľavili v koncentrácii, niekoľko nepresných nahrávok a chýb v obrane znamenalo zníženie rozdielu skóre na jeden gól. V poslednej minúte Budková  gólom po peknej akcii s Klampárovou potvrdila zaslúžené víťazstvo Piešťan.

ŠKP MD Košice – KVP Kúpele Piešťany         10 : 12   (2:2,0:1,6:3,2:6)

góly Piešťan :  Rybanská 5, Baranovičová 4, Budková 2 , Juricová 1

Proti hráčkam ŠKP Modrí draci Košice to bol v prvej polovici vyrovnaný zápas. V tretej štvrtine získali Košičanky trojgólové vedenie na 8 : 5.  Najmä zásluhou presných striel Baranovičovej a Rybanskej v poslednej štvrtine piešťanské hráčky skóre zápasu otočili vo svoj prospech a Mária Budková rovnako ako proti Vrútkam gólom v poslednej minúte späčatila  víťazstvo kráčok KVP Kúpele Piešťany.

Zostava KVP:  Kissová – Budková, Baranovičová, Sedláková, Bojnová, K.Klampárová, Rybanská, Juricová, Kalužová.

V priebežnej tabuľke po druhom kole súľaže sú Piešťany bez prehry na čele tabuľky pred Košicami a Vrútkami. Tretie kolo organizuje v januári piešťanský klub a pravdepodobne bude svoje domáce zápasy hrať v Novákoch.

Druhé kolo je na zhodnotil tréner Ján Baranovič nasledovne. „ Dosiahnuté víťazstvá sú pre družstvo veľmi cenné. Nastúpili sme bez troch hráčok základnej zostavy a som rád, že hráčky Juricová, Budková a Kristína Klampárová, ktoré väčšinou len striedajú využili šancu, ktorá sa im naskytla a potvrdili svoju stúpajúcu výkonnosť a perspektívu. Tešíma, že sme posledné súťažné zápasy tohto kalendárneho roka vyhrali , získali v súťaži štvorbodové vedenie a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do ďalších bojov pri obhajobe prvenstva z minulej sezóny..“