Muži na úvod s jednou prehrou a jedným víťazstvom

muzi16

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy skupiny „B“ do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvom Žraloci Žilina. Z extraligy skupiny „A“  sa k nim pridali posledné dve družstvá a to Pirana SC Topoľčany a KVP Komárno.

V prvých dvoch kolách sa predstavili v bazénoch  svojich súperov. Najskôr vycestovali do Topoľčian, kde prehrali 8:14. Úvodný gól zápasu dal v 4 min. zápasu piešťanec Filo, ale domáci vývoj zápasu rýchlo otočili a v polovici druhej štvrtiny viedli už 5:1. Topoľčanom stačilo kontrolovať hru, aby zvíťazili rozdielom šiestich gólov. Za KVP skórovali: 3-Pieter, J. Berlanský, 1-Filo, Stančík.  Zostava KVP: Klampár, Stančík, Podhradský, Kuna, Vlachynský, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Horvát, Adamkovič.

Na druhé kolo do Žiliny išli piešťanci len s jedným hráčom na striedanie. Na úvod však domácich zaskočili keď na začiatku druhej štvrtiny viedli už 4:1. Hráčom kúpeľov sa darila zónová obrana, výborne zachytal brankár Klampár. Domáci sa v predposlednej minúte zápasu podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, ale víťazstvo hráčov kúpeľov v pomere 8:6 spečatil 40 sekúnd pred koncom Filo. Strelecky sa v zápase presadil autor 4 gólov Filo, tri góly pridal Pieter a 1 gól dal Ferančík. Zostava KVP: Klampár, Stančík, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Adamkovič.

V dňoch 23.4. a 30.4. privítajú Piešťany v domácom prostredí na kúpalisku Eva družstvá KVP Komárno a Pirana SC Topoľčany.