Muži z dvoch zápasov s jedným bodom

muzi165

V treťom a  štvrtom kole extraligy mužov vo vodnom póle mali piešťanskí vodní pólisti výhodu domáceho prostredia keď na kúpalisku Eva privítali družstvá KVP Komárno a Pirana SC Topoľčany. Obe družstvá hrali počas zimnej časti „A“ skupinu extraligy a patrili teda k favoritom zápasov.

Viac sa piešťancom darilo proti Komárnu. Už v polovici prvej štvrtiny vyhrávali hráči KVP po góloch Fila a J. Berlanského 2:0. Piešťanci vychádzali z dobrej obrany za ktorou opäť výborne  zachytal Klampár. Komárno výsledok len doťahovalo a prvý krát sa ujalo vedenia až na konci tretej štvrtiny v pomere 4:5. V poslednej štvrtej štvrtine strelil gól len hráč doméceho KVP Radovan Pieter, ktorý vyrovnal na konečných 5:5 Pieter. Góly KVP: 2-Pieter, Filo, 1-J. Berlanský Zostava: Klampár, Stančík, Filo, Haberern, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič.

Aj v druhom zápase proti Topoľčanom boli pólisti kúpeľov svojmu súperovi rovnocenným partnerom. Napriek tomu, že im nevychádzala streľba z väčších vzdialeností, po troch štvrtinách prehrávali o jeden gól 5:6. Topoľčany rozhodli o svojej výhre v priebehu 70 sekúnd poslednej štvrtiny, kedy strelili 3 góly. V poslednej minúte Filo znižoval na konečných 6:9. Góly Piešťan: 2-J. Berlanský, Pieter, 1-Filo, Ferančík. Zostava KVP: Klampár, Stančík, Filo, Haberern, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Ferančík, Pieter, Kuna.

Dňa 21.5. privítajú Piešťany v domácom prostredí na kúpalisku Eva družstvo Žraloci Žilina.