Roky 70-te

70

Horný rad zľava : ved.družstva Smolka, Pontes, Cifra, Učeň, Kubo, Brna
Dolný rad zľava : tréner L.Berlanský, Bačík, Vestenický, J.Berlanský, Hašek, Boháč

Prvá polovica sedemdesiatych rokov sa ešte niesla v znamení úspechov z predchádzajúceho obdobia. Tri druhé a jedno tretie miesto v prvoligovej tabuľke a víťazstvo na zimných majstrovstvách ČSSR v roku 1975 vôbec nenasvedčovali skutočnosti, že družstvo Kúpele Piešťany v roku 1976 vypadne z I.ligy. Dôvodom boli hlavne ukončenie aktívnej športovej činnosti Ladislava Bačíka a Ivana Kolárika, V žilinskej Dukle ostal brankár Cifra a do Topolčian prestúpili Vestenický a Pontes.

V ďalšom roku z družstva odišli ďalší hráči do Dukly Banská Bystrica, do Topolčian i bratislavskej Slávie UK a na návrat do prvej ligy oslabené a omladené družstvo pomýšľať nemohlo. Návrat do I.ligy sa vydaril až v roku 1979, keď postup vybojovali pod vedením trénera J.Berlanského hráči : Filip, Škarka, Brňo, Špička, Tichov, Poláčik, Divičan, Papcun, Mikuš, Hrčka, Kolárik a Boháč.

Úspešné bolo aj účinkovanie dorastencov a žiakov. Dorastenci v tomto období získali titul majstra ČSSR v roku 1972 a rovnako ako žiaci získali aj dvakrát strieborné medaily.