Úvod


Vodné pólo patrí v Piešťanoch k najstarším a najúspešnejším kolektívnym športom.

Prvé zmienky o vodnom póle sú z roku 1932. Vodní pólisti trénovali v stojatej vode teplého ramena Váhu a namiesto bránok im slúžili drevené koly. Klub vznikol v roku 1934 a okrem vodného póla zastrešoval aj plávanie. V tomto období sa väčšina pólistov dostala k lopte prechodom od plávania. V roku 1934 sa otvorilo kúpalisko EVA, kde sa začalo trénovať a hrať zápasy.

Najväčším úspechom klubu je získanie titulu majstra republiky v roku 1965. Vicemajstrom sa stali pólisti Piešťan 7-krát a bronzovú priečku obsadili 5-krát, naposledy v roku 1989. Vodní pólisti Piešťan sú trojnásobný víťazi Zimných majstrovstiev republiky. Úspešné boli aj dorastenecké družstvá, ktoré v doterajšej histórii vybojovali 6-krát majstrovský titul.

V Piešťanoch sa okrem chlapcov a mužov venujú vodnému aj dievčatá a ženy, ktoré sú v poslednom období úspešnejšie a sú viacnásobné vicemajsterky Slovenska. Okrem kolektívnych úspechov sa naši hráči vždy presadzovali aj ako individuality a naši hráči a hráčky boli a aj dodnes sú platnými hráčmi reprezentačných výberov.