Muži vo Vrútkach o skóre na druhom mieste

vrutky_2013

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sa v dňoch 6.-7.7.2013 zúčastnili vodnopólového turnaja „O pohár Vrútok. Ich súpermi na turnaji boli mužstvá Slávie PU Prešov, ŠKP Košice a domáce PVK Vrútky. Hralo sa systémom každý s každým, čo bolo celkovo 6 zápasov.

V úvodnom zápase sa piešťanci stretli s Vrútkami s ktorými počas celého zápasu vyhrávali. Po II. štvrtinách bol stav 3:1 v prospech hráčov Kúpeľov a tri minúty pred koncom zápasu viedli hráči KVP už 8:4. Vrútky dvoma gólmi v posledných dvoch minútach už len skorigovali a piešťanci sa tak tešili z víťazstva 8:6. Strelecky sa presadil Stančík, ktorý bol strelcom polovice piešťanských gólov.

Góly KVP: 4- Stančík, 2-J. Berlanský, 1-M. Berlanský, Polák

V druhom zápase Piešťanci hrali s mužstvom Slávia PU Prešov. Celý priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný a mužstvá sa navzájom striedali vo vedení. Každá z prvých troch štvrtín sa skončila remízou a do poslednej štvrtiny mužstvá nastupovali za stavu 8:8. V 25. min. dal Polák gól na 9:8, ale hráči Prešova tromi gólmi otočili na 11:9 vo svoj prospech. Piešťanci Kalnickým v poslednej minúte znížili na rozdiel jedného gólu ale na vyrovnanie im už nezostal čas a s neskorším víťazom turnaja z Prešova prehrali 10:11. Ako sa neskôr ukázalo v prípade čo i len remízy by sa hráči KVP Kúpele Piešťany stali víťazom turnaja.

Góly KVP: 3- Pieter, 2 – Kalnický, 1 – Stančík, Polák, Haberern, Nedelka, M. Berlanský

V poslednom zápase na turnaji sa stretli piešťanskí pólisti v súboji s ŠKP Košice, ktoré dokázali držať s hráčmi kúpeľov krok len do polovice zápasu keď bol stav 4:4. III. štvrtinu vyhrali hráči KVP 5:0 a poslednú štvrtinu 3:2. Celkovo sa tešili z víťazstva 12:6. Strelecky sa presadil vekom ešte kadet Radovan Pieter, ktorý dal v zápase štyri góly a celkovo bol najlepším strelcom Piešťan na turnaji.

Góly KVP: 4-Pieter, 2-Nedelka, J. Berlanský, 1-Polák, Žák, Kalnický

Výsledky ostatných zápasov: Prešov – Košice 22:9, Košice – Vrútky 6:6, Vrútky – Prešov 21:5

Zostava KVP: Chlpek, Klampár – Stančík, Polák , Bedlovič, Žák, J. Berlanský, Julíny, Pieter, Filo, M. Berlanský, Haberern, Nedelka, Kalnický, Baranovič, Vlachynský