Juniorky zlaté

Displaying JUNIORKY.JPG

Záverečné kolo Národnej ligy SR junioriek  do 20 rokov vo vodnom póle sa hralo vo Vrútkach. O medailovom umiestnení a takisto o víťazovi súťaže sa rozhodovalo až v záverečných zápasoch súťažného ročníka. Najlepšiu východiskovú situáciu mali hráčky KVP Kúpele Piešťany, ktoré po troch turnajoch viedli priebežnú tabuľku.

V tomto ročníku bola súťaž junioriek vyrovnaná a šancu na prvenstvo mali nielen Piešťany, ale aj domáce Vrútky a aj obhajca prvenstva ŠKP Košice. Zápasy týchto troch družstiev boli opäť vyrovnané, bojovné a priniesli zaujímavé zápletky s výsledkami, po ktorých sa z celkového prvenstva tešili piešťanské juniorky. Druhá priečka patrila Vrútkam a bronzový stupienok obsadili Košičanky.

Výsledky družstva KVP Kúpele Piešťany :

Slávia UK Bratislava – KVP Kúpele Piešťany  3 : 11  (0:3,1:2,1:4,1:2)                                                

góly Piešťan : Kováčiková 6, Budková 2, Kolárová 2, Baranovičová

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky               13 : 13 (2:1,3:5,4:2,4:5)                                                      

góly Piešťan : Rybanská 4, Kováčiková 4, Baranovičová 2, Kolárová 2, M.Klampárová

ŠKP Košice – KVP Kúpele Piešťany                8 : 10   (4:2,1:2,1:3,2:3)                                            

góly Piešťan : Baranovičová 3, Kováčiková 3, Kolárová 3, K.Klampárová

Konečná tabuľka NL SR junioriek pre súťažný ročník 2015/2016 :

  1. KVP Kúpele Piešťany    19 b.
  2. PVK Vrútky                    16 b.
  3. ŠKP MD Košice              13 b.
  4. Slávia UK Bratislava       0 b.

O prvý majstrovský titul pre juniorky v histórii piešťanského klubu sa zaslúžili  :

brankárky Petra Stručková a Emi Kissová, hráčky v poli Beáta Kováčiková, Mária Budková, Barbora Baranovičová, Silvia Kozáková, Monika Sedláková, Kristína Klampárová, Tamara Kolárová, Michaela Klampárová, Nataša Rybanská a Laura Juricová. Trénermi úspešného družstva boli Ján Baranovič a Peter Julíny.

„Záverečný turnaj junioriek bol ozajstnou skúškou nášho mladého kolektívu. Choroby a zranenia spôsobili, že sme cestovali na turnaj s minimálnym počtom zdravých hráčok schopných hrať naplno. Všetka naša snaha sa sústredila na dva úvodné zápasy, po ktorých úspešnom zvládnutí sme mali šancu rozhodnúť o svojom prvenstve už v sobotu. Vedomý si skutočne veľkej vyrovnanosti troch družstiev sme na turnaj zobrali všetky hráčky, aby v prípade nutnosti napriek chorobe zasiahli do hry. Po úvodnom „povinnom„ víťazstve s Bratislavou sa o majstrovi rozhodovalo v zápase s Vrútkami. Začali sme ho dobre, ale svoju prevahu v úvode sme nepremenili na vytvorenie výraznejšieho náskoku, čo domáce hráčky, podporované divákmi v ďalšom priebehu využili na obrat skóre vo svoj prospech.  V tretej štvrtine sme sa dostali do nádejného dvoj gólového vedenia, ale Vrútky to nevzdali a šnúrou piatich gólov otočili stav na 13 : 10 vo svoj prospech. Do konca zápasu chýbali 2 a pol minúty, keď naše hráčky z presilovky znížili  a zmobilizovali všetky sily k obratu. Strelili ešte dva góly a konečná remíza znamenala tentokrát celkové víťazstvo v súťaži.  Sme naozaj hrdí na naše družstvo, v rozhodujúcich chvíľach sa hráčky zomkli a spoločne bojovali o víťazstvo. Dokázali zužitkovať hodiny tréningu a radosť a šťastie , ktoré sme na ich tvárach videli po konečnom hvidze rozhodcu je pre nás najväščou odmenou.“

 

Pre KVP Kúpele Piešťany je to v tomto ročníku už druhé zlato v dievčenských kategóriách. Minulý týždeň na kúpalisku EVA vyvrcholila súťaž kadetiek do 17 rokov. Piešťanské hráčky súťaž vyhrali bez straty čo len jediného bodu a tak obhájili prvenstvo z minulého roku.

Počas víkendu 11-12.6.2016 bude kúpalisko EVA dejiskom posledného turnaja žiačok a v ten istý víkend cestujú na záverečné kolo do Topoľčian aj družstvo žien.