Zimné majstrovstvá SR vo vodnom póle – žiačky

Mestská plaváreň v Topoľčanoch bola po kadetkách, juniorkách dejiskom aj Zimných majstrovstiev SR v kategórii žiačok do 14 rokov. Žiačkam KVP Kúpele Piešťany, sa rovnako ako aj juniorkám, nepodarilo napodobniť úspech kadetiek, ktoré turnaj ZM SR vyhrali. Piešťanské nádeje začali turnaj sľubne a v prvom zápase porazili Vrútky. V ďalších zápasoch však ťahali za kratší koniec – súperkám dokázali vzdorovať vždy len tri štvrtiny zápasu.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany :
KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 12 : 2 (3:0,2:0,5:0,2:2)
góly KVP : Holičova 4, Klampárová, Mešterová a Neumair po 2, Rajnohová a Kalmanová po 1


KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Košice 4 : 9 (1:2,1:1,0:0,2:6)
góly KVP : Mešterová 2, Holičova a Neumair po 1


KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 4 : 10 (0:3,2:0,2:2,0:5)
góly KVP : E.Pechová, Rajnohová, Holičova a Neumair po 1


KVP Kúpele Piešťany – ŠK Olympia Košice 4 : 9 (1:2,0:0,1:4,2:3)
góly KVP : Klampárová a Mešterová po 2

Konečné poradie:

 1. ŠK Olympia Košice 8 b
 2. ŠKP Košice 6 b.
 3. Pirana SC Topoľčany 4 b.
 4. KVP Kúpele Piešťany 2 b.
 5. PVK Vrútky 0 b.

Zostava KVP Kúpele Piešťany :
Pechová E. – Rajnohová, Tomíková, Hudcovičová, Zelková, Sosková, Klampárová, Kalmanová, Holičova, Mešterová, Neumair, Pechová N.

Ďakujem všetkým, ktorí pomohli s odvozom dievčat na zápasy a všetkým, ktorí prišli dievčatá povzbudiť. Škoda, že sa nepodarilo vyhrať viac zápasov, ale treba uznať, že súperky boli lepšie pripravené. Niektoré družstvá mali vekovo vyrovnanejšie družstvá čo bolo pre nich výhodou. My sme mali hráčky od ročníka 2006 po 2011. Pre nás je napredovanie aj to, že pred rokom sme na ZM hrali so siedmymi hráčkami. Teraz nás bolo 12 a ešte máme doma niečo v rezerve – Lenka, Nina K., Sofia, Zuzana. Aj so súpermi, s ktorými sme prehrali sme tri štvrtiny hrali vyrovnané zápasy. Niekto môže povedať, že mohli stále hrať tie staršie, že možno by bol lepší výsledok. Ja si myslím, že nie vždy je treba hrať len pre výsledok (aj keď sa naozaj o to snažíme). Hrali sme 4 zápasy za prakticky jeden a pol dňa. Ak by sme nechali hrať len 6 hráčok, dnes by boli veľmi unavené a možno choré. Nie všetky staršie hráčky sú už kondične a herne pripravené vydržať takýto turnaj. Treba, aby aj tie najmladšie trochu hrali, zbierali skúsenosti a nesedeli len na striedačke. Hádam sa to nejak podarilo skĺbiť aby si všetci zahrali. Dôležité poznanie verím pre Vás rodičov, ktorí ste to videli je, že nám treba trénovať a trénovať. Len pravidelné tréningy zabezpečia tak potrebnú kondíciu.

Ján Baranovič

Zimné majstrovstvá junioriek vo vodnom póle

Zdravím Vás,

máme za sebou ďalší turnaj novej sezóny – zimné majstrovstvá SR junioriek do 23 rokov. Výsledkovo dopadli presne naopak ako nedávno kadetky. Dá sa povedať, že takto nejak sa to aj predpokladalo – máme mladé hráčky a nedisponujeme staršími a skúsenejšími juniorkami ako naši súperi.
Napriek tomu si myslím, že dievčatá vstupovali do súťaže a do jednotlivých zápasov až so zbytočne veľkým rešpektom – nechcem rovno povedať, že to vzdali dopredu, ale zdalo sa mi, že už v šatni sme minimálne o gól prehrávali. Bojovnosť a snahu nemožno dievčatám uprieť. „Makali“ celé zápasy a nevzdávali sa – to však vždy na súperov nestačí. Spravili sme veľa ako hovoria tenisti nevynútených chýb – zlé postavenie v útoku, nepresné nahrávky, nepreberanie lopty, nedodržiavanie pokynov trénerov.
Myslím však, že takéto zápasy a turnaje dievčatá potrebujú. Ak trocha nad tým porozmýšľajú, nepoľavia v tréningovom úsilí z posledných týždňov, tak to určite bude lepšie.

S pozdravom

Bary

Po kadetkách absolvovali úvodné vystúpenie v sezóne aj vodnopólové juniorky do 23 rokov . O zimného majstra SR súťažilo v topoľčianskej krytej plavárni  družstiev. Vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany štartovali prakticky s rovnakým kádrom, ktorý vyhral Zimné majstrovstvá do 17 rokov. Štart v juniorskej súťaži má podľa trénerov slúžiť na získavanie skúseností v ťažkých zápasoch, ktoré by inak počas sezóny nemali hráčky možnosť odohrať. Vo všetkých piatich zápasoch ťahali hráčky Piešťan za kratší koniec a tentokrát sa z víťazstva neradovali.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany :

KVP Kúpele Piešťany : Pirana SC Topoľčany  11 : 13   (3:4,7:5,0:3,1:1)       

góly KVP : Kozáková 3, Doktorová, Holičová a Mešterová po 2, Hrebíková a Grežďová po 1

KVP Kúpele Piešťany : Slávia UK Bratislava    8 : 15     (2:3,1:4,2:6,3:2)                                                              

góly KVP : Mešterová 3, Teličiaková 2, Doktorová, Grežďová a Kozáková po 1

KVP Kúpele Piešťany : ŠK Olympia Košice      5 : 18  (0:7,3:3,1:4,1:4)                                                        

góly KVP : Teličiaková 2, Kozáková, Klampárová a Bojnová po 1

KVP Kúpele Piešťany : PVK Vrútky                   7 : 16      (3:3,2:5,1:4,1:4)                                                      

góly KVP : Grežďová a Kozáková po 2, Hrebíková, Holičová a Mešterová po 1

KVP Kúpele Piešťany : ŠKP Košice                     9 : 11      (5:2,1.2,3:1,0:6)                                                     

góly KVP : Grežďová 3, Bojnová 2, Hrebíková, Doktorová, Teličiaková a Zelková po 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany :

Klampárová Kristína – Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Teličiaková, Klampárová Katarína, Zelková, Holičová, Bojnová, Mešterová, Galová

Konečné poradie Zimných majstrovstiev SR hráčok do 23 rokov :

 1. ŠK Olymia Košice            10 b.
 2. Slávia UK Bratislava          8 b.
 3. PVK Vrútky                         6 b.
 4. ŠKP Košice                        2 b.
 5. KVP Kúpele Piešťany        0 b.

Vodné pólistky KVP Kúpele Piešťanky vyhrali Zimné majstrovstvá SR

V Topoľčianskej mestskej plavárni počas víkendu 08-11 novembra odštartovala nová sezóna vodných pólistiek. Ako prvé sa hrali Zimné majstrovstvá SR kadetiek – hráčok do 17 rokov. Dievčatá z KVP Kúpele Piešťany vstupovali do súťaže ako obhajkyne titulu z minulého roku.
V úvode sezóny, po odchode hráčok ročníka narodenia 2002 do juniorskej kategórie, nemala súťaž jasného favorita a očakávali sa vyrovnané súboje zúčastnených družstiev. Piešťanské hráčky však v zápasoch pretavili svoje tréningové úsilie a nasadenie z posledných dvoch mesiacov na veľmi dobré výkony, ktoré priniesli víťazstvá nad všetkými súpermi. Hráčky KVP Kúpele Piešťany sa tak stali víťazkami Zimných majstrovstiev SR a tento titul získali už piaty krát po sebe.


Výsledky KVP Kúpele Piešťany :

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 14 : 7
(5:2,5:0,3:2,1.3) góly KVP : Kozáková 5, Mešterová 3, Grežďová
2, Hrebíková, Doktorová, Hlaváčová a Holičová po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠK Olympia Košice 12 : 7 (3:1,2:2,4:1,3:3)
góly KVP : Mešterová 4, Grežďová a Kozáková po 2, Hrebíková, Galová, Teličiaková a Vaško po 1

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 20 : 2 (7:0,4:1,4:0,5:1)
góly KVP : Doktorová a Mešterová po 4, Hrebíková a Teličiaková po 3, Holičová a Galová po 2, Hlaváčová a Klampárová po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Košice 15 :3
(6:0,2:2,4:2,1:1) góly KVP : Hrebíková a Kozáková po 3,
Teličiaková, Holičová a Mešterová po 2, Grežďová

Konečné poradie Zimných majstrovstiev SR 2019 :

 1. KVP Piešťany 8 b.
 2. Pirana SC Topoľčany 6 b.
 3. ŠKP Košice 3 b.
 4. ŠK Olympia Košice 3 b.
 5. Slávia UK Bratislava 0 b.

Zostava KVP Kúpele Piešťany :
Dvoranová – Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Teličiaková, Klampárová, Hlaváčová, Holičová, Mešterová, Neumair, Galová, Vaško

Piešťanci Kolárik, Pieter a Kolářová pri postupoch Slovenska na ME

Slovenská mužská a ženská vodnopólová reprezentácia má za sebou úspešnú kvalifikáciu o postup na januárové Majstrovstvá Európy 2020 do Budapešti.

Mužská reprezentácia si vybojovala postup do Budapešti počas kvalifikačného turnaja v Novákoch, keď postupne zvíťazila nad Bieloruskom 19:4, Ukrajinou 16:5 a Francúzskom 9:6. Za reprezentáciu nastúpili odchovanci piešťanského vodného póla Martin Kolárik aktuálne hráč francúzskeho Noisy le Sec a Radovan Pieter, ktorý pôsobí v majstrovskej Slávii UK Bratislava. Kolárik bol autorom šiestich gólov a Pieter strelil jeden gól v zápase s Ukrajinou. Ženy mali v kvalifikačnom dvojzápase  za súpera vodnopólistky Turecka. Reprezentantky SR zvíťazili pred 2 týždňami v Košiciach v prvom zápase 19:9 a v odvete dňa 26.10 v Istanbule 16:9. Víťazstvá znamenali postup medzi 12  najlepších tímov Európy.  Počas dvojzápasu sa v tíme Slovenska predstavila odchovankyňa klubu KVP Kúpele Piešťany Tamara Kolářová, ktorá nastupovala v oboch zápasoch v základnej zostave a konto súpera zaťažila 4 gólmi. V súčasnosti hráčka klubu ZF Eger. Za zmienku  stojí aj to, že v tomto dvojzápase sa predstavila aj Monika Sedláková, odchovankyňa klubu KVP Komárno, ktorá ale v ženských kategóriách v rokoch 2012 až 2018 hájila farby piešťanského klubu vodného póla, v súčasnosti hrajúca tak isto v Maďarsku za klub TVSE Tatabánya. Obe hráčky boli tak isto aj súčasťou  reprezentácie SR U-17, ktorá na nedávno skončených ME v Grécku obsadila vynikajúce 7. miesto. 

Balnea Cup 2019

Počas víkendu 3 až 6 júla sa na kúpalisku Eva uskutočnil medzinárodný turnaj kadetov vo vodnom póle Balnea cup 2019. Zúčastnilo sa päť družstiev a okrem domácich mladých vodných pólistov
pozvanie prijali tiež družstvá z Austrálie, Ukrajiny a Slovenska.
V rámci prípravy na budúcu sezónu boli stretnutia dobrou ukážkou pre hráčov na čom treba
počas leta popracovať, aby sme v budúcom ročníku národnej ligy kadetov, ročníky 2003 a ml.
skúsili obhájiť minuloročné umiestnenia. Domáci team skončil na celkovom treťom mieste,
keď nestačil na družstvá z Austrálie a Ukrajiny, poradil si s tesným rozdielom z Vrútkami a
vyhral aj nad Žilinou.

Balnea-cup-1

 

 

 

 

 

 

KVP Kúpele Piešťany – Melville /AUS/ 6 : 19 /3:4, 1:3, 1:5, 1:7/
Góly Piešťany : Gregorička 2, Kolárik 2, Komárňanský A. a Lenovský po 1
Nereus Žilina – KVP Kúpele Piešťany 6 : 11 /1:2 2:3, 2:2, 1:4/
Góly Piešťany: Gregorička 4, Kolárik 3, Komárňanský A. 3, Komárňanský E. 1
KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 10 : 9 /3:2, 2:1, 0:4, 5:2/
Góly Piešťany : Gregorička 4, Urban 3, Komárňanský E. 2, Kolárik 1
Sport lýceum Lvov /UKR/ – KVP Kúpele Piešťany 15 : 4 /2:1, 5:2, 5:0, 3:1/
Góly Piešťany : Gregorička, Urban, Komárňanský E. a A. po 1
Zostava KVP Kúpele Piešťany:
Mladý, Gregorička, Urban, Kolárik, Komárňanský E., Malo, Halo, Knapec, Halabrín,
Komárňanský A., Lenovský, Sova, Trnka,

Tabuľka:
1. Melville /AUS/ 4 4 0 0 72:23 8
2. Sport lýceum Lvov /UKR/ 4 3 0 1 51:31 6
3. KVP Kúpele Piešťany 4 2 0 2 31:49 4
4. PVK Vrútky 4 1 0 3 36:42 2
5. Nereus Žilina 4 0 0 4 19:64 0

MS 11 roční, TOPOĽČANY, 13.6.-16.6.2019

Milí priatelia vodného póla, milí rodičia,

od štvrtka 13.6. do nedele 16.6.2019 v Topoľčanoch sme sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v kategórii 11-ročných.
Pri tejto príležitosti by som chcel poďakovať všetkým rodičom a starým rodičom za ich aktívnu účasť pri organizácii dopravy, za ich podporu a povzbudzovanie.
Rád by som ešte raz poďakovať aj všetkým zúčastneným športovcom za ich snahu a bojovnosť.

Poradie:
1. KVP Nováky
2. PVK Vrútky
3. Slávia PU Prešov
4. PIRAŇA SC Topoľčany
5. ŠKP NEREUS Žilina
6. KVP Kúpele Piešťany
7. ŠKP Modrí Draci Košice

Naše výsledky:
Slávia PU Prešov-KVP Kúpele Piešťany 15:2, naše góly: 2-Novák, 1-Berlanský A.
KVP Kúpele Piešťany-PVK Vrútky 3:15, naše góly: 1-Novák, Berlanský A., Šimon PIRAŇA SC Topoľčany-KVP Kúpele Piešťany 13:5, naše góly: 2-Šimon, 1-Berlanský A., Kalmanová, Rajnohová KVP Kúpele Piešťany-ŠKP Modrí Draci Košice 9:1, naše góly: 5-Šimon, 2-Rajnohová, 1-Berlanský A., Novák ŠKP NEREUS Žilina-KVP Kúpele Piešťany 9:1, naše góly: 1-Rajnohová KVP Kúpele Piešťany-KVP Nováky 3:20, naše góly: 1-Berlanský A., Kalmanová, Rajnohová

Zúčastnení hráči a hráčky:
KAMENICKÝ Adrián, KALMANOVÁ Alžbeta, KROVINA Markus, LENART Oliver, MESÁK Samuel, NOVÁK Michal, RAJNOHOVÁ Simona, ŠIMON Simon, STANČÍK Samuel, BERLANSKÝ Adam, HUDCOVIČOVÁ Eliška, KULÍKOVÁ Lenka, PECHOVÁ Nina, SOSKOVÁ Agáta, GREIF Martin, KAPLÁN Matej

Niektoré zápasy sme v rámci našich možností odohrali lepšie, niektoré horšie (napríklad so Žilinou aj Vrútkami sme 1. štvrtinu hrali veľmi dobre a skončili 0:0, neskôr sme tento stav už žiaľ nedokázali udržať, resp. zlepšiť v náš prospech, avšak naznačili sme, že pri poctivom tréningu a snahe celého tímu môžeme hrať vyrovnanejšie zápasy a priblížiť sa k najlepším družstvám a medailovým pozíciám).
Nepozerajte prosím na to koľko gólov sme celkovo dostali, pretože prioritou bolo, aby si napokon zahrali všetci nominovaní a aj takto zbierali skúsenosti do ďalších zápasov. Musíme však viac popracovať na útočnej fáze, keďže tu treba povedať, že gólov sme dali málo, ešte aj vo víťaznom zápase s Košicami sme veľké množstvo „čistých“ šancí nedokázali premeniť.
Verím, že všetci si zahrali dostatok času, niečo sa naučili a bude to pre všetkých motivácia do ďalšieho tréningu.

ešte raz ďakujem všetkým zúčastneným za pomoc a podporu.

Športu zdar a vodnému pólu zvlášť.

Vaši tréneri
Juraj Kukučka
Róbert Žák
Juraj Stančík

Tamara Kolářová v ženskej vodnopólovej reprezentácii SR.

Piešťanská odchovankyňa vo vodnom póle Tamara Kolářová sa ako jediná hráčka nášho klubu prebojovala do záverečnej nominácie hlavného trénera ženskej reprezentácie SR Milana Henkricha pre kvalifikačný turnaj o budúcoročné ME, ktoré sa uskutočnia budúci rok v januári v Budapešti. Slovenské reprezentantky absolvovali od 25.04. do 28.04. náročný kvalifikačný turnaj v portugalskom hlavnom meste Lisabon. Naše reprezentantky absolvovali počas štyroch náročných dní až päť ťažkých zápasov, v ktorých ani raz nenašli premožiteľa a postupne zdolali reprezentácie Česka, Švajčiarska, Rumunska, Portugalska a Ukrajiny. K postupu na budúcoročný kontinentálny šampionát stojí našim reprezentantkám v ceste už len barážový dvojzápas proti Turecku, ktorý sa uskutoční v októbri tohto roku. Hráčkam Turecka máme čo vracať, presne pred dvoma rokmi sme proti tomuto súperovi prišli o možnosť zahrať si na ME 2018, ktoré sa konali v Barcelone, keď sme v domácej vode v Košiciach remizovali 11:11 a v odvete v Istanbule sme prehrali 10:9 po góle z prísne nariadeného pokutového hodu z poslednej minúty zápasu.

Tamara Kolářová je v súčasnosti hráčkou prvoligového maďarského klubu TVSE Tatabánya, kde okrem ženskej najvyššej súťaže hrá aj za dve mládežnícke kategórie. Farby svojho materského klube KVP Kúpele Piešťany hájila do konca minulej sezóny, keď po jej konci reagovala pozitívne na ponuku maďarského klubu, hlavne kvôli lepším tréningovým možnostiam a kvalitnejším súťažiam. Práve kvôli získaným skúsenostiam z kvalitnej maďarskej ligy sa hlavný tréner Milan Henkrich rozhodol pre odchovankyňu piešťanského vodného póla napriek jej stále nízkemu veku, keď ešte len 16 ročná Tamara Kolářová bola najmladšou hráčkou reprezentácie SR. Svojim výkonom realizačný tím SR určite nesklamala, keď konto súperiek zaťažila 6 gólmi.

Výsledky reprezentácie SR:

SR – ČR 11:6,
SR – Švajčiarsko 17:8,
SR – Rumunsko 16:9,
SR – Portugalsko 13:11,
SR – Ukrajina 8:4

Európska kvalifikácia U17 vo vodnom póle aj s trojicou Piešťancov.

Začiatkom mája sa v anglickom Manchestri uskutočnil kvalifikačný turnaj pre Majstrovstvá Európy kategórie U17. Turnaja sa zúčastnila v slovenských čiapočkách i trojica Piešťancov Adam Berlanský, Jakub Holič a brankár Matej Prištic.

Slovenská reprezentácia prešla turnajom bez zaváhania a postupne si poradila s reprezentačnými družstvami  Francúzska, Veľkej Británie a Izraela.  Výsledok znamená, že slovenská reprezentácia sa predstaví na záverečnom turnaji v auguste v gruzínskom Tbilisi za účasti 16 európskych družstiev, rozdelených do štyroch štvorčlenných skupín, po žrebovaní postupne odohrajú zápasy v základnej  C-skupine so Srbskom, Maďarskom a Holandskom. Individuálne sa našim hráčom v turnaji darilo, keď Adam Berlanský strelil Francúzsku tri a jakub Holič jeden gól. Konečný stav bol 10 : 7 pre slovenský team. V zápase s veľkou Britániou strelil Adam Berlanský jeden gól, celkový stav 12 : 9 pre Slovákov.

V poslednom stretnutí sa jedným gólom presadil Jakub Holič a konečný stav proti Izraelu bol 8 : 7.

 

Konečné poradie:

 1. Slovensko
 2. Francúzsko
 3. Izrael
 4. Veľká Británia