1. kolo 12.4.-13.4.2014, Topoľčany

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v dňoch 12.4.-13.4. 2014 prvé kolo nového súťažného ročníka. Piešťanci sú účastníkmi extraligy skupiny „B“ do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvami PVK Vrútky a KVP Komárno. Z extraligy skupiny „A“  sa k nim pridali posledné dve mužstvá a to Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina. Už pred začiatkom ligy bolo jasné, že rovnocenným súperom pre hráčov KVP bude hlavne mužstvo Vrútok a mužstvá z Topoľčian a Žiliny budú výkonnostne nad ich sily.

V zápase so Žilinou piešťanci držali krok so súperom len prvú štvrtinu, ktorá skončila 2:2. Zvyšok zápasu jasne dominovali Žilinčania a zvíťazili 17:6. Za KVP dali po dva góly Pieter a Kováčik, po jednom pridali J. Berlanský a Ferančík. Zápas proti Topoľčanom bol jednoznačne v réžii domácich, ktorý zvíťazili nad hráčmi kúpeľov 22:3. Za KVP skóroval Žák, Pieter a J. Berlanský.

Celý priebeh zápasu s Vrútkami bol vyrovnaný. O osude zápasu rozhodol dvojminútový úsek počas poslednej štvrtiny v ktorej strelili Vrútky tri góly a tento stav už vydržal až do konca zápasu. Vrútky zvíťazili 7:4. Po dva góly dal Pieter, jeden pridal Žák a J. Berlanský.

Zostava KVP: Klampár, Chlpek –  Stančík, Polák, Šimo, Filo, J. Berlanský, Kováčik, Ferančík, Pieter, Ferančík, Adamkovič, Vlachynský, Žák.