Turnaj mužov aj s účasťou súpera z Ázie

balneacup2013

Kúpalisko EVA bolo dejiskom medzinárodného turnaja mužov, ktorého sa zúčastnili reprezentačné družstvá z exotického Singapuru a susedného Poľska, slovenské extraligové družstvo Pirana SC Topoľčany a domáce KVP Kúpele Piešťany.

Turnaj hraný systémom „každý s každým“ priniesol vyrovnané, bojovné a zaujímavé zápasy, v ktorých mali navrch napokon reprezentačné výbery, avšak treba pochváliť domáce družstvo, ktoré proti papierovo silnejším súperom dosiahlo viac ako slušné výsledky. Družstvo zložene spolovice z veteránov a spolovice ešte vekom dorastencov ukázalo, že skúsenosti starších hráčov, nadšenie mladších hráčov a spojené s nasadením a disciplínou môžu priniesť svoje ovocie.

Víťazom turnaja sa stalo poľské národné družstvo pred výberom zo Singapuru. Tretiu priečku po dobrom výkone v zápase s Topoľčanmi vybojovali Piešťanci.

Výsledky :

Singapur – Kúpele Piešťany 12 : 6 (3:3,0:1,4:1,5:1)
Góly PN : Ferančík 3, Stančík, Polák, Pieter
Piešťanci sa bez rešpektu hneď od úvodu pustili do súpera a zakrátko viedli 1:3. Po vlastných chybách však súper ešte do konca prvej štvrtiny vyrovnal na 3:3. Druhá a tretia štvrtina priniesla niekoľko pekných situácii a gólov na oboch stranách, avšak po 3. tretej štvrtine viedol Singapur len 8:6. V poslednej štvrtine sa už prejavila väčšia trénovanosť súpera, ktorý už jasne kontroloval vývoj zápasu. Napriek tomu Piešťanci odohrali so súperom bojovný zápas.

Poľsko – Pirana Topoľčany 14 : 10 (3:3,2:3,3:1,6:3)

Kúpele Piešťany – Poľsko 9 : 13 (3:3,2:4,2:3,2:3)
Góly PN : Stančík 2, Polák 2, Bartoš 2, Pieter, Haberern, Filo
Podobne ako v zápase so Singapúrom sa Piešťanci od začiatku pustili do papierovo výrazne lepšieho súpera bez rešpektu. Ujali sa vedenia, 1:0, potom i 2:1, 3:1, napokon však kvalitný súper ešte do konca štvrtiny vyrovnal hru. V ďalších štvrtinách domáci bojovným výkonom na hranici svojich možností znepríjemňovali súperovi priebeh zápasu, ale napokon súper dosiahol zaslúžené víťazstvo.

Pirana Topoľčany – Singapur 7 : 11 (3:4,1:2,2:1,1:4)

Singapur – Poľsko 15 : 13 (2:1,5:2,3:4,2:8)

Kúpele Piešťany – Pirana Topoľčany 13 : 9 (4:3, 4:0, 2:3, 3:3)
Góly PN : Ferančík 6, Stančík 2, Bartoš, Pieter, R.Berlanský, Repáš, Julíny
Domáce družstvo Piešťan sa tak ako v predchádzajúcich zápasoch hneď od začiatku bez rešpektu k sile extraligového súpera začalo gólovo presadzovať. Od prvej štvrtiny pomerne dosť nervózneho zápasu si udržiavali dostatočný náskok, ktorý v polovici zápasu narástol až na 8:3. V tretej štvrtine súper skorigoval už na 8:6, ale 2 gólmi Stančíka sme súperovi zasadili ranu istoty. Hlavne výkon Ferančíka s prispením celého kolektívu, v neposlednom rade výkon mladého brankára napokon korunovali nečakané a jednoznačné víťazstvo nad tradičným súperom.