Žiačky odohrali prvé kolo v Košiciach

Displaying IMG_0380.JPG

V Košiciach sa počas víkendu 24. -25. 1. 2015 začala tohtoročná súťaž žiačok. Piešťanské omladené družstvo príkladne bojovalo a nebolo ďaleko od plného bodového zisku z úvodného turnaja.

Hneď v prvom zápase nastúpili dievčatá proti najväčšiemu favoritovi súťaže – Slávii UK Bratislava. Piešťanky nezačali najlepšie a skúsenejšie hráčky súpera viedli rýchlo 3 : 0. Bojovnosťou a vytrvalým dobýjaním súperovej brány sa podarilo hráčkam „kúpeľov“ vyrovnať a ujať sa aj vedenia. Záver stretnutia však lepšie zvládli Bratislavčanky, ktoré mali viac síl a lepšiu streleckú mušku.

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava  7 : 9 (1:3,3:1,2:2,1:3)

Góly Piešťan strelili Kolárová 3, Juricová a Klampárová po 2

V druhom zápase proti hráčkam PVK Vrútky boli piešťanské hráčky od úvodných minút lepším družstvom. Skóre zápasu postupne narastalo a príležitosť hrať dostali všetky hráčky zo striedačky, z ktorých viaceré hrali odohrali svoje prvé minúty v národnej lige SR a začínajú zbierať prvé skúsenosti. Aj preto sa súperkám podarilo znížiť v závere stav stretnutia zo 7 : 1 na prijateľný rozdiel dvoch gólov.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky  7 : 5 (4:0,1:1,0:0,2:4)

Góly Piešťan strelili Kolárová , Budková a Klampárová po 2, Fedorková

Posledný zápas hrali piešťanské hráčky v nedeľu proti domácim hráčkam z Košíc. Hra bola od úvodných minút vyrovnaná, obe družstvá boli plavecky vyrovnané ale streleckých a gólových príležitosti mali viac Piešťanky. Najväčším problémom bolo trafiť bránku a tak bezgólový stav trval skoro do polovice zápasu. Góly nakoniec predsa len začali padať, šance si vytvárali aj domáce hráčky ale výborný výkon brankárky Kissovej, ktorá chytila aj pokutový hod znamenal skóre 6 : 0. Za tohto stavu dostali príležitosť opäť všetky hráčky z lavičky Piešťan, rovnako bola vystriedaná aj brankárka a síce Košičanky znížili stav stretnutia, Piešťanky si víťazstvo už nenechali ujsť.

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Modrí draci Košice  6 : 4 (0:0,3:0,2:0,1:4)

Góly Piešťan strelili Kolárová 3, Budková, Kozáková a Klampárová po 1

Po prvom kole je v tabuľke na prvom mieste Bratislava, nasledujú družstvá v poradí Piešťany, Košice a Vrútky. Súťaž pokračuje ďalším kolom 21. – 22. 3. 2015 v Bratislave.